×
Etiketë: raste
Lajme01 Tetor 2020
Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve pozitive është 15 mijë e 620 raste, ndërsa aktive janë 1 mijë e 441. Derisa nga...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti fqinj i Kosovës, Mali i Zi, vazhdon të përballet me gjendje të rëndë sa i përket koronavirusit. Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 197 raste të reja pozitive me COVID-19,...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar sot për tre persona të vdekur dhe 131 persona të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë...
Kronika30 Shtator 2020
Një 14 vjeçare nga Gjilani dyshohet se u dhunua seksualisht nga dy persona. Njëri 21-vjeçar e tjetri 30. E mitura kishte mbetur shtatzënë dhe njëri nga dhunuesit e saj e detyroi atë që ta abortonte...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë. Kurse,...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka bërë të ditur se sot nga 560 të testuar vetëm 46 raste kanë rezultuar pozitive me Koronavirus. Postimi i plotë: Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 700 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Ajo raportoi 1,798 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Shifrat e 24 orëve...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar për 127 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë, lajm i mirë është se në 24 orë janë shëruar nga virusi...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19 në 24 orët e fundit. Në spitalin Infektiv dhe në “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, ku...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, ka konfirmuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Njoftimi i plotë: Se Kosova është më mirë se vendet e rajonit...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 11 të vdekur nga Coronavirusi. Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së...
Lajme29 Shtator 2020
Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit IKSHPK njoftoi se janë shëruar 142 pacientë derisa numri...
Lajme28 Shtator 2020
Numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë po vazhdon të rritet, derisa aktualisht kanë mbetur edhe 1 mijë e 475 raste aktive. Aktualisht numri i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 ka shkuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.