×
Etiketë: vdekur
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti fqinj i Kosovës, Mali i Zi, vazhdon të përballet me gjendje të rëndë sa i përket koronavirusit. Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 197 raste të reja pozitive me COVID-19,...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë. Kurse,...
Lajme30 Shtator 2020
Në dy ditët e fundit, asnjë person nuk ka vdekur si pasojë e virusit Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Njoftimi...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar për 127 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë, lajm i mirë është se në 24 orë janë shëruar nga virusi...
Lajme29 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë regjistruar 54 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë, ndërsa edhe një herë nuk është regjistruar asnjë vdekje, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në...
Front TV29 Shtator 2020
Është larguar trupi i personit që ka vdekur sot para sporteleve në Komunën e Prishtinës, raporton Front Online. Dyshohet se personi i vdekur ka qenë 71 vjeç dhe ka pësuar infarkt gjatë kohës kur po...
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e aksidenteve të ndodhura gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Numri total i aksidenteve të djeshme është 38, nga kjo shifër, një aksident ka përfunduar me fatalitet, gjashtë me...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Banorët e një fshati në Rumani rizgjodhën të njëjtin kryetar në zgjedhjet lokale, edhe pse ai vdiq dy javë më parë nga coronavirusi. Qytetarët besojnë se bëri punë të mirë dhe se e meritonte një...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Britania e Madhe ka raportuar edhe 4,044 raste të reja me coronavirus. Krahasuar me 5,693 rastet e së dielës, kjo është një ulje e rasteve të të infektimit me virus, tregojnë shifrat e Departamentit të...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur të hënën se tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë që janë shënuar edhe 106 raste të reja pozitive. Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.