×
Etiketë: maqedoninë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë. Kurse,...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani më të cilin kanë diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Zemaj ka thënë se përmirësimi i...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Bashkimi Evropian duhet të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor, megjithëse jo pa kushte, tha zv. kryeministri bullgar dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov, duke shtuar se Brukseli nuk po bën presion mbi Bullgarinë për qëndrimin e...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më i lartë i të infektuarve vazhdon në Shkup, Tetovë, Koçan...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 141 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 94 pacientë, njofton Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut. Në 24 orët e fundit ka vdekur një 79...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim jug-perëndimor. Gjatë fundit të ditës,...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
152 raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630 teste të bëra në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Ndërkohë kanë vdekur dy persona. Për këtë periudhë 24-orëshe 126 pacientë janë shëruar.
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1769 testet e kryera 183 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Shkup-51, Koçan-20, Prilep-15,...
Lajme21 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për COVID-19. “Bazuar në masat e...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Janë regjistruar 140 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.Shkupi prin me 47 raste pozitive, i ndjekur nga qyteti i Kumanovës që ka 18 raste. Gjatë periudhës...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri Gent Cakaj, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shkup, zhvilloi një takim me kryetarin e BDI-së Ali Ahmetin. “Ai ka luajtur një...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Covid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1, Koçanë-2. Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej tetë deri 17 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 28 deri 34 gradë celsius. Në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.