[wp-story]

Bota/Rajoni

94 të shëruar dhe 141 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

94 të shëruar dhe 141 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
18:17 | 26 Shtator 2020

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 141 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 94 pacientë, njofton Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut.

Në 24 orët e fundit ka vdekur një 79 vjeçar i cili ishte i diagnostifikuar me COVID-19.

Numri total i rasteve në Maqedoninë e Veriut prej fillimit të pandemisë është 17,483 raste, ku të shëruar janë 14,516 pacientë ndërsa vazhdojnë të mbesin edhe 2,245 raste aktive.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera