×
Etiketë: shëruar
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Brown – ka vdekur nga kanceri. Brown, i cili është njohur edhe si “pacienti i Berlinit”, është shëruar më shumë se një dekadë më...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 159 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Sipas qyteteve: Shkup-42, Kumanovë-8, Shtip-3, Prilep-8, Tetovë-10, Strugë-6, Veles-4, Manastir-3, Ohër-10, Kavadar-2 , Gostivar-13, Gjevgjeli-11, Strumicë-4, Kriva...
Lajme29 Shtator 2020
Edhe 72 persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Njoftimi i IKSHPK: 72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...
Lajme27 Shtator 2020
Nga 13 marsi kur edhe u shënuan raste e para me Covid-19, në Kosovë kanë rezultuar pozitiv 15.425 persona. Prej tyre 619 kanë vdekur, 13.165 janë shëruar, ndërsa 1.641 raste janë aktive. “Numri total i...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 141 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 94 pacientë, njofton Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut. Në 24 orët e fundit ka vdekur një 79...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 85 persona nga koronavirusi në Kosovë. https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3111475112313805
Lajme22 Shtator 2020
Për 24 orët e fundit, në Kosovë janë shëruar 141  pacientë nga Covid-19. Njoftimi i IKSHPK: 141 TË SHËRUAR DHE 66 RASTE ME COVID-19! Situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet stabile me tendencë të rënies ne...
Lajme22 Shtator 2020
Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të shëruarve, vetëm në 24 orët e fundit 104 pacient kanë fituar betejën me...
Lajme21 Shtator 2020
Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të shëruarve, vetëm në 24 orët e fundit 104 pacient kanë fituar betejën me...
Lajme21 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar për  79 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar edhe 104 persona. Njoftimi i plotë: 104 TË SHËRUAR DHE 79...
Lajme19 Shtator 2020
Në Malishevë gjatë 24-orëve janë shëruar gjashtë persona të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar edhe një rast i ri. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës,...
Lajme18 Shtator 2020
Brenda 24 orëve, 137 persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i plotë: 137 TË SHËRUAR DHE 57 RASTE ME...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.