×
Etiketë: veriut
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë. Kurse,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Me pa durim e pres miratimin e Kornizës negociatore dhe mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare dhe jini të sigurt në përkushtimin tim personal për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE, thekson përfaqësuesi i...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Bashkimi Evropian duhet të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor, megjithëse jo pa kushte, tha zv. kryeministri bullgar dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov, duke shtuar se Brukseli nuk po bën presion mbi Bullgarinë për qëndrimin e...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot mund të marrë vendim për heqjen e testit PCR për qytetarët e Kosovës. Sipas burimeve të Alsat brenda Komisionit për Sëmundje Infektive, në mbledhjen e parë të javës Qeverisë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 141 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 94 pacientë, njofton Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut. Në 24 orët e fundit ka vdekur një 79...
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim jug-perëndimor. Gjatë fundit të ditës,...
Kronika21 Shtator 2020
Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar dje rreth orës 18:00 në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë. Siç njofton Policia e Kosovës, ai e kishte kaluar ilegalisht kufirin dhe për pasojë është depërtuar, duke...
Lajme21 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për COVID-19. “Bazuar në masat e...
Lajme20 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për virusin COVID-19. “Bazuar në masat...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Në Maqedoni të Veriut në 24 orët e fundit janë regjistruar katër të vdekur si pasojë e COVID-19. Dy të vdekur janë nga Shkupi, një nga Kumanova e një nga Shtipi. Po ashtu janë regjistruar...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Janë regjistruar 140 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.Shkupi prin me 47 raste pozitive, i ndjekur nga qyteti i Kumanovës që ka 18 raste. Gjatë periudhës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.