Bota/Rajoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
09:25 | 25 Shtator 2020

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim jug-perëndimor.

Gjatë fundit të ditës, në pjesët perëndimore do të rriten vranësirat dhe pritet të ketë edhe reshje të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri 15 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 20 deri 31 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 28 gradë celsius.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera