×
Etiketë: moti
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Deri ditën e diell moti do të jetë stabil, ndërsa nga e hëna moti pritet të jetë i paqëndrueshëm. Në dy ditët e ardhshëm temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta, ndërsa temperaturat...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të jetë kohë me vranësira ndërsa të mërkurën pritet të ketë kthjellim, shkruan Prishtina Weather. 28.09.2020 – Në veri të rajonit po kalon një ciklon, që ditën e nesërme...
Lajme26 Shtator 2020
Të dielën në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu, paralajmëron IHMK’ja. Sipas institutit, temperaturat...
Lajme26 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situatë afërsisht e ngjashme meteorologjike paraqitet gjatë ditës së sotme por që një sistem i vranësirave të dendura parashihet të krijohet gjatë pjesës së dytë të ditës dhe...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim jug-perëndimor. Gjatë fundit të ditës,...
Lajme24 Shtator 2020
Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Weather....
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe shi. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme23 Shtator 2020
Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një...
Lajme23 Shtator 2020
Në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës moti do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës...
Lajme22 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.IHK njofton se riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
Lajme21 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë me mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. IHK njofton se riga shiu parashihet...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.