×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut në Kosovë, gjykata merr vendim të shpejtë për të

  FrontOnline
  21 Shtator 2020

  Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar dje rreth orës 18:00 në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë.

  Siç njofton Policia e Kosovës, ai e kishte kaluar ilegalisht kufirin dhe për pasojë është depërtuar, duke marrë ndalesë që të mos hyjë në Kosovë për 6 muaj.

  “Dheu i Bardhe 20.09.2020-18:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Maqedonisë së Veriut, pasi që i njëjti ka kaluar ilegalisht kufirin. I dyshuari është dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatë ku i është shqiptuar masa e depërtimit dhe ndaljes për hyrje në Kosovë për 6 muaj”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.