×
Etiketë: diskutohet
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është temë e hapur për të cilin duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes...
Front TV24 Shtator 2020
Një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe po paralajmërohet të ndodhë në ditët në vijim, duke mos përmendur datë. Bashkimi Evropian në një përgjigje për Front Online thotë se takimi ndërmjet Prishtinës e Beogradit...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media që po mbanë tani tha se nuk e dinë nëse do të mbahet takimi i ardhshëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai tha se nuk...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm I Republikës së Shqipërisë, Sandër Lleshak është nisur për një vizitë zyrtare në Liban, ku do të takohet me homologun e tij, Mohammad Fahmi në Liban. Vizita e Lleshat bëhet pas protestave...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë, John Rohde. Në këtë takim u diskutua për agjendën euroatlantike të Kosovës. Më postë postimi i plotë i Jahjagës në Facebook:...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, thotë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe mund të krijohet sikurse ai aktuali që është në Kosovë dhe që qëllim ka bashkëpunimin e komunave mes vete duke njoftuar...
Front TV16 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia do të takohen përsëri në Bruksel. Të enjten, në kryeqendrën diplomatike evropiane, takimi do të jetë i nivelit të ekspertëve. Dy janë temat, të cilat nikoqiri i dialogut, do t`ua vë në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se Hoti dhe Vuçiq janë pajtuar që negociatorët e dy shteteve në nivelin e ekspertëve të diskutojnë zgjidhjen e pronave të përbashkëta dhe...
Lajme14 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme kryeministri Avdullah Hoti pritet të ketë një agjendë të ngjeshur. Në orën 09:00 ai pritet të mbajë mbledhjen e Qeverisë. Kështu ka njoftuar Zyra e Kryeministrit përmes një njoftimi në të...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Drejtori i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Arifi, ka mbajtur një takim online me ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, kryetarët e komunave dhe drejtorët e DBPZHR-së. Gjatë këtij takimi u diskutua për sfidat dhe...
Lajme11 Shtator 2020
Çështjet që ndërlidhen me pozitën e komuniteteve pakicë në Kosovë tashmë janë të hapura në kuadër të dialogut të Brukselit, ndërkaq që zyrtarët e Bashkimit Evropian po paralajmërojnë mundësinë që palët (Kosova dhe Serbia) të...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj pritet që nesër të takojë ministrin maqedonas të Shëndetësisë Venko Filipçe ku do të diskutohet lidhur me mundësinë e heqjes së testimeve PCR për shtetasit e Kosovës nëpër pikat kufitare....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.