×
 • Lajme
 • Lajme

  Jahjaga pret ambasadorin gjerman, diskutohet për agjendën euroatlantike të Kosovës

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë, John Rohde.

  Në këtë takim u diskutua për agjendën euroatlantike të Kosovës.

  Më postë postimi i plotë i Jahjagës në Facebook:

  Kisha nderin të pres në zyrë Ambasadorin Gjerman Z. John Röhde.

  Ambasadorit i urova mirëseardhje dhe një mision të suksesshëm në Kosovë.

  Në takim diskutuam për agjenden euroatlantike të Kosovës si dhe falenderova amabasadorin për përkrahjen dhe bashkëpunimin në drejtim të kësaj agjende.

  Gjithashtu, pjesë e bisedës ishte edhe procesi i liberalizimit të vizave, ku falendrova Ambasadorin Gjerman për përkrahjen në këtë proces.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka kujtuar në përvjetorin e shtatë të vdekjes, ish-kryetarin e kësaj komune, Agim Kikaj. Në një postim...
  Lajme18 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se regjimi i Millosheviqit që ka kryer gjenocid në Kosovë ka dhunuar rreth...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë...
  Të tjera
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.