×
Etiketë: pret
Lajme01 Tetor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit,  Naim Qelaj. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e uroi Qelajn për detyrën e re, duke i dëshiruar sukses në punë....
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të jetë kohë me vranësira ndërsa të mërkurën pritet të ketë kthjellim, shkruan Prishtina Weather. 28.09.2020 – Në veri të rajonit po kalon një ciklon, që ditën e nesërme...
Front TV24 Shtator 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online ka njoftuar se janë në fazën e mbledhjes së nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”. Ajo tha se nëse do të  kishte një...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të takohet sot me përfaqësuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe Odës Ekonomike Amerikane në Kosoëv. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media të lëshuar nga...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë, John Rohde. Në këtë takim u diskutua për agjendën euroatlantike të Kosovës. Më postë postimi i plotë i Jahjagës në Facebook:...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se demokracia po rrezikohet nga manipulimi i vullnetit të shumicës qytetare. Të tillë ajo e ka konsideruar edhe zgjedhjen e qeverisë së pakicës të qeverisë Hoti....
Lajme15 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të takohet me pjesëtarin e Policisë së Kosovës, Artur Mrasorin, i cili u plagos rëndë në një aksion të policisë në fshatin Zhur të Prizrenit Kështu kanë bërë...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë të enjten para deputetëve për marrëveshjen e Uashingtonit. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme. Në seancën e parë të sesionit vjeshtor pritet të...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog. Hoti e ka uruar Szunyogun për detyrën e re si përfaqësues special i unionit në Kosovë....
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
munologu i famshëm Dr. Anthony Fauci paralajmëron se gjatë muajve të ftohtë që na presin situata e pandemisë do të përkeqësohet. Sipas tij koronavirusi nuk do të largohet prandaj duhet të rishikohen dhe njëherë masat...
Lajme11 Shtator 2020
Zëvendësministri i Shkëncës dhe Arsimit, Xhavit Rexhaj për procesin e nisjes së mësimit që pritet të ndodhë të hënën në vendin tonë. Ndër të tjerash, ai ka thënë se janë duke u shqyrtuar edhe disa...
Lajme06 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dhënë përkrahje Kombëtarës së Kosovës në futboll  në ndeshjen kundër Greqisë që do të zhvillohet sonte në “Fadil Vokrri”. Dumoshi u shpreh optimiste për fitore,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.