Lajme

Hoti sot e pret në zyrë policin që u plagos rëndë në aksionin e Zhurit

Hoti sot e pret në zyrë policin që u plagos rëndë në aksionin e Zhurit
07:40 | 15 Shtator 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të takohet me pjesëtarin e Policisë së Kosovës, Artur Mrasorin, i cili u plagos rëndë në një aksion të policisë në fshatin Zhur të Prizrenit

Kështu kanë bërë të ditur brenda Qeverisë së Kosovës, ku kanë njoftuar se takimi do të fillojë në orën 10:00 dhe do të zhvillohet në ndërtesën e Qeverisë.

Ndërsa përveç Hotit, Mrasorin do ta takohet edhe me zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj, ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliu dhe drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera