×
Etiketë: zyrë
Lajme25 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka folur për bastisjen që i ka bërë EULEX zyreve të OVL-UÇK. Ai ka thënë se nuk ka ardhur më herët në zyre për shkak se i kanë thënë se nuk do ta...
Lajme15 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të takohet me pjesëtarin e Policisë së Kosovës, Artur Mrasorin, i cili u plagos rëndë në një aksion të policisë në fshatin Zhur të Prizrenit Kështu kanë bërë...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...
Lajme10 Shtator 2020
Shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka shkuar sot për vizitë te kreu i Nismës, Fatmir Limaj. Kanë folur për zhvillimet e fundit në vend dhe për forcimin e drejtësisë. Zyra për Media e Nismës njofton...
Lajme08 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nëse subjekti i tij kthehet në qeverisje, atëherë nuk do të respektojë Marrëveshjen e Uashingtonit të arritur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Kurti ka thënë...
Lajme20 Gusht 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka pritur sot në takim reperin Mozzik, disa ditë pasi ai shkeli rregullat kundër pandemisë dhe rrezikoi jetën e shumë fëmijëve Gramoz Aliu i njohur si “Mozzik”, sot ka qenë...
Lajme19 Gusht 2020
Të enjten do të mbahet takimi i liderëve të partive në koalicionin qeverisës me kryeministrin Avdullah Hoti. Të paktën kështu bëhet e ditur nga një njoftim i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kjo parti ka...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas shërimit nga koronavirusi është kthyer sot në zyrën e tij. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka folur për përvojën e tij gjatë kësaj periudhe. Hoti ka...
Lajme12 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se kreu i partisë, Albin Kurti, bashkë me Xhelal Sveçlën dhe Enver Dugollin, kanë realizuar një vizitë në selinë e KFOR-it ku dhe kanë...
Lajme09 Gusht 2020
Pandemia me coronavirus ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete, dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të njerëzve. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), sëmundja COVID-19, që e shkakton...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka postuar një foto në rrjetin social Twitter duke u dremitur. “Mendova se pas 6 muajve një 3-4 ditë pushim po ncuk.  Flm Xilit per foton!”, ka shkruar Ahmeti. “Keshni...
Lajme23 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka pritur në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën, i cili e ka informuar për nisjen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë....
Lajme20 Korrik 2020
Komuna e Kamenicës ka njoftuar qytetarët se zyra e Oficarisë në Muçiverc nuk do kryejë shërbime pasi një zyrtari i është bërë testi për COVID-19. “Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët kryejnë shërbime në Zyrën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.