Lajme

Thaçi e fton në zyrë Myftiun pas protestës së djeshme për Xhaminë e Madhe

Thaçi e fton në zyrë Myftiun pas protestës së djeshme për Xhaminë e Madhe
14:15 | 23 Korrik 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka pritur në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën, i cili e ka informuar për nisjen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka thënë se vlera më e madhe e popullit tonë është respekti i ndërsjellë mes besimeve dhe harmonia ndërfetare.

“Vlera më e madhe e popullit tonë është respekti i ndërsjellë mes besimeve dhe harmonia ndërfetare. Ne duhet t’i promovojmë këto vlera dhe pasuri të Kosovës. Myftiu Tërnava më informoi për nisjen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Kosova ?? është atdhe i të gjithëve”, ka shkruar Thaçi.

Ndryshe, një grup i vogël banorësh kanë protestuar kundër ndërtimit të Xhamisë Qendrore të Prishtinës. Ata thanë se më shumë kanë nevojë për shkolla se për xhami.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera