×
 • Lajme
 • Lajme

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë

  FrontOnline
  06 Mars 2023

  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës.

  Në njoftimin e KEDS thuhet se për shkak të punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

  07.03.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Llausha (kodi: 14000013) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Dumnicë, Llaushë, Dobërdol, Zakut, Kërpimeh, Metehi, Repë, Tashevc, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylejvicë, Brecë, Tërnavicë, Murgull dhe Marincë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri – vendosja dhe premontimi i shtyllave, demontimi i konstrukcionit.

  2.

  Nga TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Hekurudhat e Kosovës (kodi: 15018013) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Hekurudhat e Kosovës Fushë-Kosovë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- Dislokim i kabllos punimi i lidhëses.

  3.

  Nga TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fushë-Kosova I (kodi: 15018006) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Nakarada, Dardhishta, Lismiri dhe lagjja Tërrnavët.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, dislokimi i kabllos së tensionit të mesëm dhe punimi i lidhëseve të tensionit të mesëm.

  4.

  Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

  TS 10/04 kV TS Janina 2 (kodi: 19000030071) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  TS 10/04 kV TS Bajram Krasniqi Lagjja Janina (kodi: 19000030061) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Lagjja Janina.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave.

  Pejë

  1.

  Nga TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

  TS 10/04 kV Kërrnica I (kodi: 52000002007) prej orës 09:00 deri në ora 11:00

  Vendet: Kërrnicë- një pjesë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, bartje e rrjetit në shtyllë 9/1000 ne lagjen Doçi.

   08.03.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga Palaj 35/10-kV do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Prelluzha (kodi: 18024003) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Fidanishte, Fidanishte, Kastriot, Hashanët, Elektro monti, Palaj. Stanovci i Ulët – Durakët, Prelluzhë, Gllavoti, Bivolak, Zhilivodë, Strovc dhe Bequk.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- ndërrim i izolatorëve dhe shtyllave metalike.

  Mitrovicë

  1.

  Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Tërnavci (kodi: 74000012) prej orës 10:00 deri në ora 14:30

  Vendet: Klinë e Mesme, Klinë e Epërme, Kline e Ulët, Tërnavc dhe Kuçicë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, krijimi i kushteve të punës pa tension, zhvendosja e kabllove të tensionit të mesëm.

  08.03.2023

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] j6 Rezervaret- KFOR (kodi: 13000002)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Bardhoshi dhe  Bërnica e Ulët, Barilevë Sheshivarët, Shaljanët,te Xhamia, Drenovc Gashët,”Kuvilab” private, Rub Shpk – Samir Rexha, Ndriçimi publik për autostradë, Prugovc – Kaqurët.

  Arsyeja:  Projekte investive, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm 12m sipas projektit investiv në Lot 33 Feeder 3.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Llapushnik (kodi: 16023003) nga ora 09:00 deri 09:30 dhe nga ora 16:30 deri 17:00

  Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjice, Shkolla Llapushnik dhe Kleçkë e Re.

  Arsyeja:  Krijimi i kushteve të punës pa tension, shkyçja e ndarësit të tensionit të mesëm.

  3.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  TS 10/04[kV] Berishë te antenat (kodi: 16023003071) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Novosellë trafoja e vjetër (kodi: 16023003072) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Novosellë trafoja e re (kodi: 16023003073) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Divlak (kodi: 16023003074) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Tërpezë   (kodi: 16023003070) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Kleqk e re (kodi: 16023003194) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Shpk “Graniti&Co”- Kleçkë (kodi: 16023003229) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Joni Fix”-Sami Zogaj (kodi: 16023003243) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Hasan Gashi “GURËBARDHI” (kodi: 16023003199) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] EBE “SH.P.K Qamil Hoti  (kodi: 16023003281) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Berisha, Novosella dhe Kleçka.

  Arsyeja:  Projekt investiv, vazhdimi i ndërrimit te përçueseve ekzistues.

  08.03.2023

  Punime nga palët e treta

  Pejë

  1.

  Nga TS 10kV Klina do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Volljaku (kodi: 52000102) nga ora 13:00 deri në ora 16:00

  Vendet: Deiq Veterina, Voljak, Kulla-Xehrorja dhe Lagjja Nora.

  Arsyeja: Për realizimin e punimeve sipas  pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Gjilanit nga radhët e Vetëvendosjes, Alban Hyseni, bashkë me deputetin e kësaj partie, Luan Aliu, kanë shkuar për vizitë te...
  Sport18 Maj 2024
  Trajneri i Barcelonës Xavi Hernandez ka hedhur poshtë spekulimet se mund të shkarkohet, duke deklaruar se nuk ka biseduar me presidentin Joan...
  Lajme18 Maj 2024
  Pas dështimit të Kosovës të anëtarësohet në Këshill të Evropës, deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, ka shfrytëzuar rastin që ta kritikojë Qeverinë....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.