×
Etiketë: djeshme
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Azerbajxhani njoftoi se më shumë se 550 ushtarë të ushtrisë armene u vranë dhe u plagosën në përleshjet e djeshme. Sipas deklaratës së bërë nga Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit, gjatë përleshjeve u shkatërruar 22...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka reaguar pas arrestimeve të djeshme nga ana e EULEX. Deliu thotë se Kosova gjithmonë ka bashkëpunuar me drejtësinë ndërkombëtare dhe se mënyra e arrestimeve të djeshmne ishte poshtëruese.“Kosova gjithmonë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Sipas rezultateve të parakohshme të zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën dje në Mal të Zi, dy listat shqiptare në kombinim në Komunën e Tuzit fituan rreth 3.700 vota . Lista shqiptare “Koha është tani” rreth...
Lajme05 Gusht 2020
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka reaguar për tragjedinë që ndodhi dje në në portin e Bejrutit, ku humbën jetën dhe u plagosën shumë persona. Me këtë rast Tërnava tha se në këto çaste zemrat...
Lajme23 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka pritur në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën, i cili e ka informuar për nisjen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë....
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme08 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është sqaruar pas deklaratave të djeshme të zëvendëskryeministrit Goran Rakiq dhe Listës Serbe se do ndjekin vendimet e presidentit serb Vuçiq. Hoti tha se Rakiq mban në zyre të gjitha simbolet e...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme, personi R.M (38) nga Tetova ka denoncuar se në rrugën ‘Lubotenska’ në Tetovë, me mercedes kanë ardhur personat me inicialet N.B (31) dhe A.B (38),...
Lajme25 Qershor 2020
Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës e Serbisë, Edita Tahiri ka thënë se askush s’mund ta ndryshojë historinë se lufta çlirimtare e UÇK-së ishte e drejtë dhe e pastër. Tahiri këtë reagim të saj e bëri...
Lajme23 Qershor 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, gjatë ditës së djeshme janë trajtuar 238 pacientë. Nga këta 23 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Sipas një njoftimi nga ky Spital, 202 pacientë kanë kryer analiza,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.