×
Etiketë: madhe
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme rreth hapjes së një procedure ku mund të licencohet hapja e kazinove në pika të caktuara dhe të një shume të madhe parash. Sipas Ramës kjo nuk...
Lajme27 Shtator 2020
Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore. Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po...
Ekonomi26 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se që nga marrja e detyrës së tij fokus të veçantë i ka kushtuar konsumatorit. Ai ka thënë se janë çdo ditë në teren për të...
Lajme25 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Jashtme vazhdon të aplikojë standarde të dyfishta sa i përket gradimit dhe aplikimit të rrotacionit në shërbimin e jashtëm diplomatik. Pa kaluar në Komisionin për Grada dhe Disiplinë, diplomati që deri...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht me koronavirus, në mënyrë që të testojnë gatishmërinë e kandidatëve për...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lifestyle22 Shtator 2020
Më shumë se gjysma e popullsisë në botë janë të prekur nga dehidratimi, që mund të shkaktojë probleme serioze për shëndetin. Në videon në vijim tregohet sesi mund të kuptoni nëse vuani nga dehidratimi ose...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shumë banorë të Zelandës së Re mund të dalin të hënën në mbrëmje dhe ta shijojnë lirinë nga të gjitha masat kufizuese të pandemisë për herë të dytë gjatë këtij viti pasi kryeministrja Jacinda Ardern...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Britania e Madhe raportoi të shtunën 4,422 raste të reja nga coronavirusi, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme13 Shtator 2020
Një ekip i specializuar i Ushtrisë italiane përfundoi dje dezinfektimin e Shkollës Fillore “Svetozar Markoviq” në Hoçën e Madhe të Rahovecit, për të mundësuar rihapjen e institutit në përputhje me rregulloret kundër Covid- 19. Nëntë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani të Madhe. Jon Austrin redaktori i shkrimeve për krimet në këtë gazetë...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Një stuhi e rrallë e rërës ka lënduar gjashtë persona në zonën Polath dhe Haymana në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, gjatë ditës së sotme. Banorët janë kapur në panik, ndërsa stuhia e madhe e rërës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.