Bota/Rajoni

Stuhi e madhe e rërës në Ankara të Turqisë

Stuhi e madhe e rërës në Ankara të Turqisë
18:19 | 12 Shtator 2020

Një stuhi e rrallë e rërës ka lënduar gjashtë persona në zonën Polath dhe Haymana në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, gjatë ditës së sotme.

Banorët janë kapur në panik, ndërsa stuhia e madhe e rërës goditi qytetin rreth orës 15:00, shkruan Hurruyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Sahin, tha se gjashtë vetë u plagosën lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më herët gjatë ditës.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera