×
Etiketë: protestës
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Njëri ndër organizatorët e protestës kundër masave të pandemisë në Lindën, Piers Corbyn, ka thënë se është dënuar me 10,000 funte në bazë të rregullave të reja kundër përhapjes së koronavirusit, me të cilat ndalohen...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Tre persona kanë vdekur në qytetin Bangalore të Indisë pasi policia i qëlloi me armë protestuesit që po protestonin kundër një postimi në Facebook, të cilin ata e konsiderojnë fyerje ndaj profetit Muhamed. Protestuesit u...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Protestuesit ortodoksë grekë e kanë djegur flamurin turk si shenjë proteste kundër shndërrimit të Hagia Sofias në xhami. Ky akt u krye të premten në Selanik. Diçka që bie në sy është edhe prania e...
Lajme23 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka pritur në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën, i cili e ka informuar për nisjen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë....
Lajme22 Korrik 2020
Listës së politikanëve kosovar që kanë reaguar rreth debatit të nxitur si pasojë e fillimit të ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë i është shtuar edhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj. Ai thotë se...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Policia në Seattle thotë se një sulm në zonën e bllokuar nga protestuesit në qytetin Seattle, në lagjen Capitol Hill, ka lënë një burrë të vdekur dhe një djalë 14-vjeçar të plagosur. Departamenti i Policisë...
Lajme15 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është shprehur kundër rikthimit të masave kufizuese.Ai ka theksuar se virusi u përhap edhe nga protesta e Vetëvendosjes. Madje, ai ka paralajmëruar shtim të rasteve për shkak të protestës së...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.