×
Etiketë: fton
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka bërë thirrje tek të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të japin votën e tyre që ligji për rimëkëmbjen ekonomike...
Lajme18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e...
Lajme18 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje e ka ftuar sot në interpelancë Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj. LVV ka kërkuar nga Likaj të jep sqarime lidhur me planin për fillimin e vitit të ri shkollor, si dhe kushtet të...
Lajme17 Shtator 2020
Zv/kryeministri Besnik Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Me këtë rast Tahiri tha se duke e ditur se jemi në përballje e sipër me një...
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar homologun e tij nga Maqeonia e Veriut,Venko Filipçe, për rizgjedhjen në krye të Ministrisë së Shëndetësisë. “Ju lusim të pranoni urimet e mia më të përzemërta me rastin...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka ftuar shqiptarët në Mal të Zi që të mbështesin fuqishëm partitë shqiptare në zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit! Limaj në një shkrim të publikuar në llogarinë e Nismës...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka ftuar shqiptarët e Malit të Zi që të dalin masivisht në zgjedhjet e të dielës. Ai ka kërkuar nga ta që të mbështesin partitë shqiptarë duke thënë se një...
Lajme27 Gusht 2020
Gjyakata Speciale ka ftuar për intervistim komandantin e luftës së fundit në Kosovës, Skender Zhitinë. Lajmi u bë i ditur nga bashkëluftëtari i tij, Isak Curri. “Gjykata Speciale fton edhe bashkëfshatarin dhe Komandantin tim të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka “sfiduar” kundërshtarin e tij politik Joe Biden që t’i nënshtrohen testit të drogës përpara debatit të tyre të parë që do të zhvillohet muajin e ardhshëm. Trump u shpreh për...
Lajme26 Gusht 2020
Kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar për takimin e 4 shtatorit që pritet të mbahet në Bruksel për vazhdimin e dialogut me Serbinë, raporton Front Online. Ai njoftoi se sot ka dërgiuar shkresa edhe...
Lajme21 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se për të hënën në orën 11:00 ka ftuar në takim të gjithë kryetarët e komunave të vendit. Ai ka thënë se bashkë me zëvendësin e tij, Goran Rakiq do...
Lajme20 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka thirrur konferencë për media. Konferenca për media e thirrur nga Vetëvendosje, është paraparë të mbahet sot. Nga zyra e Vetëvendosjes kanë njoftuar se konferenca pra gazetarëve do të mbahet në ora 13:00,...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se edhe një pjesëtar tjetër i UÇK’së, ka marrë ftesë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.