Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjykata Speciale fton edhe një luftëtar të UÇK’së në cilësinë e të dyshuarit

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se edhe një pjesëtar tjetër i UÇK’së, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale e Hagës.

  Bëhet fjalë për Nazif Musliun, I cili është ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

  Gucati gjithashtu thotë se Musliu do të dalë i pafajshëm nga gjykimi i Speciales.
  “Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Nazif Musliu, në cilësinë e të dyshuarit, një ish luftëtar i zoti i UÇK-së, Nazifi si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës do të dalë i pafajshëm!”, shkroi Gucati në Facebook.

  Kujtojmë se gjatë ditës, Gjykata Speciale në Hagë, ka ftuar edhe ish-deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës, Latif Gashin.

  Latifi ka thënë se ftesën e ka marrë përmes një telefonate dhe se intervistimin do ta kryejë më 27 gusht

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Jörn Rohde, ambasadore i Gjermanisë në Kosovë, ka kërkuar sërish nga Qeveria e Albin Kurtit që të punojë urgjentisht në plotësimin e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sot ka filluar “Java e Sigurisë në Komunitet”, ku policia do të ketë aktivitete nëpër rajone të vendit, deri më 14 qershor....
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Rusia tha të hënën se filloi të zhvillojë stërvitje detare në Detin Baltik. Dhe stërvitja, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vjen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.