×
Etiketë: rëndë
Lajme29 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë që nga dje sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës ka filluar ofrimi i të gjitha shërbimeve shëndetësore që ishin ndërprerë si pasojë e Pandemisë, bën të ditur...
Lajme29 Shtator 2020
Që nga e hëna të gjithë nxënësit e shkollës fillore “Faik Konica” në Prishtinë për dy javë do të ndjekin mësimin online – pasi katër mësimdhënës rezultuan pozitivë për COVID-19. Zëvendësdrejtorit i shkollës, Blerim Dalipi,...
Lajme28 Shtator 2020
Në Spitali e Pejës janë duke u tajtuar 16 pacientë me koronavirus, ku prej tyre 10 janë me oksigjeno-terapi, dhe 2 janë në gjendje të rëndë. Në njoftimin e Spitalit të Pejës thuhet se janë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një videoxhirim i shkurtër, ku fyhet rëndë presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, po shpërndahet me të madhe nëpër rrjetet sociale, dhe në mediat malazeze dhe ballkanike. Pjesë e videos në fjalë është edhe...
Ekonomi25 Shtator 2020
Një kontratë në vlerë prej 4.8 milionë euro për asfalt që e ka nënshkruar kryetari i Ferizajt Agim Aliu, po e shqetëson deputetin e VV-së Dimal Basha, pasi sipas tij ka qenë projekt i pabuxhetuar....
Lajme25 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit. Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke...
Kronika24 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit N.M., i cili akuzohet se ka vrarë gruan e tij duke e goditur me shufër të metaltë. “Sipas aktakuzës, i pandehuri N.M., më 25 Korrik...
Lajme24 Shtator 2020
17 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në Spitalin e Pejës. Tetë prej tyre janë në oksigjeno-terapi teksa dy nga ta janë në gjendje më të rëndë. Tre pacientë ndërkaq janë shëruar nga COVID-19 në...
Lajme24 Shtator 2020
Një vetaksident i rëndë ka ndodhur në Lipjan të mërkurën gjatë orëve të mbrëmjes. Nga ky aksident ka persona të lënduar, të cilët janë dërguar menjëherë në spital për trajtim. Sikur edhe shihet në fotot...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Leçe të Italisë, ku dy persona janë vrarë me thikë. Policia italiane ka bërë të ditur se Daniele De Santis dhe Eleonora Manta u gjetën të vdekur në...
Kronika22 Shtator 2020
Dy fëmijë janë rrahur mes vete, ku si pasojë njëri ka pësuar lëndime të rënda trupore. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:50 në rrugën “Hamit Bojniku”, në...
Lajme22 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid 19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 10 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.