×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Spitalin e Pejës po trajtohen 19 pacientë me coronavirus, katër në gjendje më të rëndë

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit.

  Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke u trajtuar 19 pacientë me coronavirus, prej të cilëve 9 janë duke u trajtuar me oksigjen dhe katër janë në gjendje të rëndë.

  Gjatë 24 orëve të fundit, një pacientë i cili ishte i infektuar me COVID-19 është shëruar.

  Në anën tjetër, në këtë spital janë duke u dhënë edhe shërbime tjera, përveç trajtimit të këtyre pacientëve me COVID-19, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit, 200 pacientë kanë kryer analiza në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Në total këta pacient kanë bërë̈ 2,781 analiza.

  “3 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 1 lindje kanë qenë normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 3 foshnje, të gjithë të gjinisë mashkullore. Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 218 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 13 pacientë janë̈ shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhet në komunikatën e spitalit.

  Po ashtu, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 83 shërbime Radiologjike, dhe prej tyre 38 Rëntgena, 35 EHO dhe 10 CT-ja.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Sport25 Qershor 2024
  Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e...
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovës dhe të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.