×
Etiketë: 19
Lajme30 Shtator 2020
Përveç pacientëve, edhe stafi shëndetësorë i kësaj klinike ka rezultuar pozitiv me këtë virus, përfshirë këtu edhe vetë drejtorin Ferat Sallahu. Ai është shprehur se Klinika e Kirurgjisë e ka numrin më të madh të...
Lajme29 Shtator 2020
Deri më sot në Kosovë janë infektuar 15 mijë e 520 persona me koronavirus, nga 66 mijë e 624 sa janë testuar. Derisa janë shëruar 13 mijë e 420 pacientë, 625 të tjerë nuk e...
Lajme28 Shtator 2020
Infektologu, Izet Sadiku përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka shkruar rreth situatës me pandeminë COVID-19, ku tash e gjashtë muaj po ballafaqohen qytetarët e vendit tonë. Ai ka thënë ndër të...
Lajme27 Shtator 2020
100 pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë të shtrirë në klinikat dhe spitalet e shërbimit spitalor në Kosovë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se gjithsej janë duke u trajtuar 182 pacientë në...
Kronika25 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit kanë ndodhur gjithsej 38 aksidente trafiku, prej tyre 17 kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 21 me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e trafikut janë shqiptuar 1 mijë...
Lajme25 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit. Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke...
Lajme24 Shtator 2020
Në Kosovë sipas IKSHPK-së janë edhe 1754 raste aktive me Covid 19.Që nga fillimi i pandemisë me këtë virus janë prekur 15.270 persona.Nga fillimi e deri më tani janë shëruar 12.900 persona kurse 616 të...
Lajme21 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 16 pacientë me coronavirus prej të cilëve dy janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ky...
Lajme20 Shtator 2020
Edhe 1 mijë e 937 raste aktive me Covid 19 janë në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së shtunë u shënuan 63 raste të reja e u shëruan 126 të tjerë. Që nga fillimi i pandemisë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Shteti i Holandës po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë sa i përket personave që janë të infektuar me Covid 19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi. Kjo ministri ka paralajmëruar se...
Lajme17 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën e Pediatrisë e kanë caktuar një repart vetëm për fëmijët e prekur nga COVID-19, numri...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Bosnje dhe Hercegovinë (BH), 19 njerëz vdiqën në 24 orët e fundit dhe u regjistruan 293 raste të reja të infeksionit me coronavirus. Nga ai numër, 235 janë infektuar rishtazi në Federatën e BH-së,...
Kronika15 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në vendin tonë zyrtarisht është shënuar vetëm një rast i vdekjes nga koronavirusi. Ndërkohë, numri total i viktimave në Kosovë ka arritur në 601, shkruan Express. Të dielën e 13...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.