Lajme

Gati 2 mijë raste aktive me Covid 19 në Kosovë

Gati 2 mijë raste aktive me Covid 19 në Kosovë
08:16 | 20 Shtator 2020

Edhe 1 mijë e 937 raste aktive me Covid 19 janë në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së shtunë u shënuan 63 raste të reja e u shëruan 126 të tjerë.

Që nga fillimi i pandemisë nga Covid 19 kanë vdekur 614 persona.Numri total i rasteve pozitive është 15.002 raste nga 61.547 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

E gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 126 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.451 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.937.

Rastet poziti të së shtunës janë nga: komuna Prishtinë 14 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Malishevë, Obiliq, Prizren dhe Shtime.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera