×
Etiketë: 19
Lajme07 Shtator 2020
Kosova që nga fillimi i pandemisë e deri më sot ka shënuar gjithsej 14 mijë e 119 raste me koronavirus, prej tyre 563 nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë sot...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Viktimat nga koronavirusi mund të dyfishohen në të gjithë botën në fund të këtij viti. Kështu ka paralajmëruar Instituti i Vlerësimeve dhe Shëndetit (IHME), i Universitetit të Uashingtonit. Në studimin e tij thuhet se nëse...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
IndiIndia i ka regjistruar 90,632 raste të reja të koronavirusit të dielën, që është numri më i lartë ditor që nga fillimi i pandemisë. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga Covid-19 në...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Pas Berlinit dhe Londrës protestat anti-covid përfshinë Italinë. Mijëra protestues nga e gjithë Italia zhvilluan një tubim në Romë për të kundërshtuar mbajtjen e maskave të fytyrës, të shikuara si një kufizim i lirive personale....
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në orën 19:00 sot pritet të mbajë një konferencë për media, pas takimit që do ta mbajë me delegacionin serb në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Një informacion i tillë është konfirmuar...
Kronika02 Shtator 2020
Një vdekje e dyshimtë është raportuar në Studençan të Suharekës, të mërkurën në mesditë. Bëhet fjalë për një burrë të lindur në vitin 2001. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin për KOHËN duke thënë se...
Lajme02 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 42 pacientë të cilët janë duke u trajtuar për COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se 28 pacientë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa 8 kanë rezultuar negativ me këtë...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ndahet nga jeta ish-deputeti Ndue Totri, i cili ka qenë pjesëmarrës në punimet e Kuvendit të Shqipërisë në legjislaturën 1991-1992. Totri me profesion inxhinier nuk mundi dot ta mposhte Covidin dhe për pasojë ka gjetur...
Lajme01 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, shpreson se Kosova do të jetë prioritet në ran-glistën botërore sa i përket furnizimit me vaksinën kundër Covid 19. Ramadani, gjatë një vizite që i ka...
Kronika01 Shtator 2020
Policia e Kosovës, konkretisht Stacioni policor – Malishevë, ka arritur të arrestojë një person i cili në orët e vonat të datës 24 gusht, kishte hyrë në një xhami në këtë komunë dhe kishte vjedhur...
Lajme30 Gusht 2020
Pediatri kosovar, Ismail Lutolli ka dhënë mendimin e tij profesional sa i përket çështjes së hapjes së shkollave në Kosovë. Lutolli është shprehur se shkollat duhet të hapen duke respektuar kështu rregullat dhe rekomandimet. Por...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Covid 19 në botë: Mbi 25 milionë të infektuar Që nga fillimi i pandemisë, mbi 25 milionë persona në të gjithë botën janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Sipas të dhënave nga Worldometer, 25,170,014 persona janë...
Lajme29 Gusht 2020
UNICEF-i dhe USAID-i filluan shpërndarjen e pakove higjienike në 660 shkolla dhe të pajisjeve mbrojtëse personale kundër COVID – 19 për rreth 10,000 nxënës dhe mësimdhënës. Çdo fëmijë mezi pret që të kthehet në shkollë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.