×
 • Lajme
 • Lajme

  Numri i pacientëve të shtrirë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme nga Covid 19 në 28 ditët e fundit

  FrontOnline
  07 Shtator 2020

  Kosova që nga fillimi i pandemisë e deri më sot ka shënuar gjithsej 14 mijë e 119 raste me koronavirus, prej tyre 563 nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19.

  Ministria e Shëndetësisë sot ka publikuar një fotografi rreth ngarkesës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme nga rastet me COVID-19.

  Në 28 ditët e fundit, numri më i madh i të shtrirëve në QKUK dhe spitalet e përgjithshme ka qenë më 10 gusht.
  Në këtë ditë, 654 pacientë kanë qenë duke u trajtuar për koronavirus, ku 467 prej tyre kanë qenë të konfirmuar se janë pozitivë.

  Numri i pacientëve që po trajtohen për koronavirus në QKUK dhe spitalet e përgjithshme ka pësuar rënie.

  Sot të shtrirë janë 375 pacientë, prej tyre 277 janë të konfirmuar me koronavirus.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme24 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se në mungesë të deputetëve pjesëmarrës, seanca e thirrur për debat parlamentar...
  Lajme24 Maj 2024
  Ka dështuar seanca e Kuvendit ku pritej të debatohej për 3 vjet qeverisje të kryeministrit Kurti. Kjo pasi pjesa më e madhe...
  Lajme24 Maj 2024
  Kosovën duan ta shohin në Bashkimin Evropian, prandaj investojnë edhe në ruajtjen e mjedisit. Kështu ka thënë ambasadori i Suedisë në Kosovë,...
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Është mbajtur mbledhja e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit. Në këtë Komision pos...
  Lajme24 Maj 2024
  Liqeni i Batllavës do të bëhet me një zip-line në të ardhmen. Kështu ka thënë Komuna e Podujevës në një njoftim për...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka publikuar fotografi nga ceremonia e inaugurimit të objektit të Ambasadës së Kosovës në Washington, ku mori pjesë edhe...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit lidhur me mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja....
  Sport24 Maj 2024
  Qëndrim Zyba nuk do të vazhdojë me Legian e Varshavës përtej këtij edicioni. Klubi polak përmes një postimi në llogarinë e tyre...
  Lajme24 Maj 2024
  Shefi i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thënë të premten se disa vende evropiane po përpiqen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.