×
Etiketë: spitalet
Lajme30 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 160 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës, prej tyre 100 janë të konfirmuar se janë pozitivë...
Lajme27 Shtator 2020
100 pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë të shtrirë në klinikat dhe spitalet e shërbimit spitalor në Kosovë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se gjithsej janë duke u trajtuar 182 pacientë në...
Lajme23 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 202 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës, prej tyre 124 janë të konfirmuar se janë pozitivë...
Lajme21 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 218 pacientë janë duke u trajtuar për Covid-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës. Sipas njoftimit, 218 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë...
Lajme18 Shtator 2020
Me 4 të vdekur nga Covid-19, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Kosovë ka arritur në 611. Për dallim nga herët e kaluara, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, në raportin 24-orësh, ka treguar se...
Lajme18 Shtator 2020
Edhe në spitalet rajonale thuhet se është ulur numri i rasteve që po kërkojnë trajtim mjekësor për shkak të infektimit me Coronavirus. Drejtori i Spitalit të Ferizajit, Jeton Zeqiri ka thënë se 11 persona janë...
Lajme14 Shtator 2020
314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19.Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar me CPAP maskë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Situata në dy spitale covid në Shqipëri vijon të jetë alarmante dhe ka rritje të numrit të të shtruarve. Në 24 orët e fundit në dy spitalet covid, atë në shërbimin Infektiv dhe në spitalin...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka njoftuar se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik që punojnë në QKUK dhe spitalet tjera të vendit do të protestojnë të premten. Në njoftimin e...
Lajme08 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, ka njoftuar IKSHPK-ja, raporton Front Online. Por pavarësisht kësaj klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme vazhdojnë të kenë...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova që nga fillimi i pandemisë e deri më sot ka shënuar gjithsej 14 mijë e 119 raste me koronavirus, prej tyre 563 nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë sot...
Lajme06 Shtator 2020
Në klinikat e QKUK-së dhe shtatë spitalet rajonale po trajtohen 277 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre 26 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Sipas raportit të SHSKUK-së të dielën, 6 pacientë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.