Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në spitalet e Kosovës, 26 pacientë me COVID-19 në gjendje më të rëndë

  FrontOnline
  06 Shtator 2020

  Në klinikat e QKUK-së dhe shtatë spitalet rajonale po trajtohen 277 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre 26 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

  Sipas raportit të SHSKUK-së të dielën, 6 pacientë janë në respiratorë e 20 me maskë CPAP. Në oksigjenoterapi janë 287 pacientë.

  Në total po trajtohen 375 pacientë, po të konfirmuar me COVID-19 janë 277, ndërsa ka të tjerë që po presion të testohen apo të marrin rezultatin.

  Image

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë të ditur se dy kryetarët...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Ai tha se raportet e Kosovës me ShBA-në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sipas një deklaratë të Kombeve të Bashkuara, çmimet e ushqimeve në muajin maj shënuan nivelin më të ulët në dy vjet. Indeksi...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj ka thënë se deputetët e VV-së me sa duket kanë parë shumë filma aksion ditëve të fundit,...
  Lajme02 Qershor 2023
  I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së...
  Lajme02 Qershor 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, i ka shtuar edhe një kërkesë shtesë tri kërkesave të Përfaqësuesit të Lartë...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Mbështetja e vazhdueshme masive e Ukrainës nga SHBA-ja dhe vendet e tjera perëndimore që synon të forcojë vendin është një prelud për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti pas shumë diskutimeve mbi çështjen e Veri, sanksionin nga SHBA-ja e opsionin e zgjedhjeve të reja, është...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.