×
Etiketë: pacientë
Lajme01 Tetor 2020
10 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë po trajtohen me okisgjenoterapi, ndërsa 2 të tjerë tashmë veçse janë shëruar nga virusi...
Lajme30 Shtator 2020
Në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale, po ashtu janë trajtuar edhe rastet me Covid-19. Drejtori i kësaj klinike, Ferat Sallahu, ka treguar se 12 pacient të cilët janë trajtuar me ndërhyrje kirurgjike në këtë klinikë kanë...
Lajme30 Shtator 2020
12 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se gjashtë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe se asnjë pacientë nuk është në gjendje më të...
Lajme29 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë që nga dje sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës ka filluar ofrimi i të gjitha shërbimeve shëndetësore që ishin ndërprerë si pasojë e Pandemisë, bën të ditur...
Lajme28 Shtator 2020
Në Spitali e Pejës janë duke u tajtuar 16 pacientë me koronavirus, ku prej tyre 10 janë me oksigjeno-terapi, dhe 2 janë në gjendje të rëndë. Në njoftimin e Spitalit të Pejës thuhet se janë...
Lajme27 Shtator 2020
100 pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë të shtrirë në klinikat dhe spitalet e shërbimit spitalor në Kosovë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se gjithsej janë duke u trajtuar 182 pacientë në...
Lajme27 Shtator 2020
Nga 13 marsi kur edhe u shënuan raste e para me Covid-19, në Kosovë kanë rezultuar pozitiv 15.425 persona. Prej tyre 619 kanë vdekur, 13.165 janë shëruar, ndërsa 1.641 raste janë aktive. “Numri total i...
Lajme25 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit. Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke...
Lajme24 Shtator 2020
17 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në Spitalin e Pejës. Tetë prej tyre janë në oksigjeno-terapi teksa dy nga ta janë në gjendje më të rëndë. Tre pacientë ndërkaq janë shëruar nga COVID-19 në...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Lajme22 Shtator 2020
222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19. Numri...
Lajme22 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid 19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 10 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë....
Lajme21 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 16 pacientë me coronavirus prej të cilëve dy janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ky...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.