Lajme

12 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

12 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës
08:56 | 30 Shtator 2020

12 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se gjashtë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe se asnjë pacientë nuk është në gjendje më të rëndë.

“Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë është stabile. Aktualisht po trajtohen 12 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 6 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa aktualisht nuk ka asnjë pacientë në gjendje më të rëndë”, njofton spitali.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 169 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë

Të tjera