×
 • Lajme
 • Lajme

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

  FrontOnline
  14 Prill 2022

  Një delegacion i brendit të mirënjohur kosovar të kafesë, Prince Coffee, po qëndron këtë javë në shtetin e Indisë, një ndër shtetet më të njohura në botë për kultivimin e kafesë.

  Nën kryesimin e aksionarit të Devolli Corporation, Shkëlqim Devolli, me bashkëpuëtorë, janë zhvilluar takime në nivele të larta ministrore të shtetit indian, si dhe me Bordin e Kafesë së Indisë dhe përfaqësues të industrisë.

  “Kjo është hera e parë e jonë në Indi, i cili është një shtet me traditë në prodhimin e kafesë, si dhe industrive të tjera shumë të zhvilluara dhe ne jemi duke shikuar mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën. Jemi ndarë shumë të kënaqur me takimet”, është shprehur Devolli.

  Sipas tij, të gjithë personat që kanë takuar kanë shprehur intereim të theksuar që të kenë bashkëpunimin me Kosovën.
  Prince Coffee, me të gjitha produktet e tij, është brendi më i madh i kafesë në Kosovë dhe rajon, me depërtim gjithnjë e më të madh edhe në shtetet evropiane, si dhe në SHBA.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ish-presidenti i vendit, Behgjet Pacolli, e ka quajtur tragjedi vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, Naim Murseli. Ai ka publikuar foton...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Sot rreth orës 20:20, në rrugën “Dalip  Alshiqi” në Prishtinë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, një grua ka mbetur...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Me një atmosferë të ngrohtë dhe festive, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse në rrjetet sociale që shfaq...
  Të tjera
  Sport29 Nëntor 2023
  Arsenali ka fituar me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në grupin B....
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës dhe dogana kanë parandaluar një përpjekje për kontrabandim me  mallra. Bëhet fjalë për mallra të kontrabanduara përmes rrugëve ilegale...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar  vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës për Front Online e ka konfirmuar rastin për vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Jürg Sprecher, të cilit i shprehu mirëseardhje...
  Vip29 Nëntor 2023
  Kaderi ua ka bërë një pyetje interesante dhe të rrallë Lumbardhit dhe Albyt derisa ishin duke qëndruar në kuzhinë. Ajo u tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.