×
Etiketë: spitalin
Lajme01 Tetor 2020
10 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë po trajtohen me okisgjenoterapi, ndërsa 2 të tjerë tashmë veçse janë shëruar nga virusi...
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka kërkuar nga Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale përkrahje për funksionalizimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës. Kështu është...
Lajme30 Shtator 2020
12 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se gjashtë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe se asnjë pacientë nuk është në gjendje më të...
Lajme29 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë që nga dje sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës ka filluar ofrimi i të gjitha shërbimeve shëndetësore që ishin ndërprerë si pasojë e Pandemisë, bën të ditur...
Lajme28 Shtator 2020
Në Spitali e Pejës janë duke u tajtuar 16 pacientë me koronavirus, ku prej tyre 10 janë me oksigjeno-terapi, dhe 2 janë në gjendje të rëndë. Në njoftimin e Spitalit të Pejës thuhet se janë...
Lajme25 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit. Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke...
Lajme24 Shtator 2020
17 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në Spitalin e Pejës. Tetë prej tyre janë në oksigjeno-terapi teksa dy nga ta janë në gjendje më të rëndë. Tre pacientë ndërkaq janë shëruar nga COVID-19 në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Lideri rus i opozitës Alexey Navalny doli nga spitali ”Berlin Charité”, ku ai u shtrua pas helmit në Tomsk. ”Pas 32 ditëve të shtrimit në spital, 24 prej të cilave kaluan në kujdes intensiv, kushtet...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Lajme22 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid 19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 10 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë....
Lajme18 Shtator 2020
Drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nisret Hajrullahu ka treguar se në këtë spital 21 pacient të infektuar me Coronavirus janë duke u trajtuar. Sipas tij, numri i pacientëve të infektuar është më i ulët se...
Lajme18 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 18 pacientë me COVID-19. 13 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 5 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Nga Spitali kanë njoftuar se në 24...
Lajme17 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej tyre katër janë në gjendje më të rëndë, e njëri është në respiratorë. Në oksigjenoterapi janë 11 pacientë. Ndërkohë në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.