Lajme

Kaq persona me Covid janë duke u trajtuar në spitalin e Gjilanit

Kaq persona me Covid janë duke u trajtuar në spitalin e Gjilanit
16:10 | 18 Shtator 2020

Drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nisret Hajrullahu ka treguar se në këtë spital 21 pacient të infektuar me Coronavirus janë duke u trajtuar.

Sipas tij, numri i pacientëve të infektuar është më i ulët se muajve të kaluar.

“Ne kemi 21 pacient në spital, tre janë në kujdesin intensiv dhe 18 në repartin e infektivës. Numri i rasteve ka qenë i ulët, kanë qenë 21 kontrolle për një ditë me dy pranime”, ka thënë ai.

Hajrullahu ka thënë tutje se momentalisht situata me pandeminë është më e menaxhueshme, dhe se gjithçka është nën kontroll.

“Ne kemi dedikuar 82 shtretër të cilët kanë qenë prapë në disponim të njësive të Covidit. Tani e kemi bërë një përvojë edhe në organizim edhe në menaxhimin e gjendjes.

“Besoj se do të ja dalim”, ka shtuar ai për Front Online./Front Online/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera