Lajme

Dy pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Dy pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës
08:54 | 28 Shtator 2020

Në Spitali e Pejës janë duke u tajtuar 16 pacientë me koronavirus, ku prej tyre 10 janë me oksigjeno-terapi, dhe 2 janë në gjendje të rëndë.

Në njoftimin e Spitalit të Pejës thuhet se janë të infektuar, 1 mjek, 4 infermierë dhe 1 sherbyes teknik.

Postimi i plotë i Spitalit:

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera