×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është Klinika në QKUK ku po trajtohen më së shumti pacientë me Covid-19

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale.

  Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19.

  Numri më i madh i pacientëve po trajtohen në Klinikën e Pulmologjisë, gjithsej 56. 52 të tjerë po trajtohen në Klinikën Infektive, 9 në Klinkën e Anestezionit dhe 4 pacientë në Klinikën e Pediatrisë.

  Sipas njoftimit, 3 pacientë janë të vendosur në respiratorë, 7 në CPAP, ndërsa 137 të tjerë po trajtohen me oksigjenoterapi.

  Më poshtë gjeni raportin e detajuar të numrit dhe gjendjes së pacientëve të infektuar me koronavirus, të cilët po trajtohen nëpër klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovë dh të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia në Prishtinë ka njoftuar se kanë sekuestruar një revole të tipit TT dhe nëntë fishekë te një shofer që e kishin...
  Sport25 Qershor 2024
  Trajnerëve të Zvicrës iu vodhën kompjuterët në Dusseldorf gjatë EURO 2024, megjithatë nuk është komprometuar asnjë e dhënë sensitive apo informacion në...
  Lajme25 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës në sesionin veror. Ai...
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se beson që takimi i nesërm me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel do të jetë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Presidentja e Maqedonisë së Veriut Gordana Siljanovska -Davkova priti sot në një takim ambasadorin e Kosovës në Shkup, Florian Qehaja. Në takim,...
  Vip25 Qershor 2024
  Bëhuni gati për një performancë nga Will Smith këtë fundjavë! Të hënën u njoftua se aktori 55-vjeçar fitues i Oskarit do të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.