×
Etiketë: shumti
Lajme22 Shtator 2020
222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19. Numri...
Lajme15 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Lajme14 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shumica e udhëtarëve që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, kanë ardhur nga Kosova. Kjo del nga statistikat e ndërmarrjes Centogene, e cila ofron testet për koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, shkruan...
Lajme12 Shtator 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar raportin për nivelin e pagave për vitet 2012-2019. Sipas këtij raporti, paga mesatare bruto në Kosovë gjatë vitit 2019 ishte 602 euro. Kjo agjenci ka dhënë detaje edhe...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Austria ka regjistruar 664 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, rritja më e madhe që nga marsi kur numri i të infektuarve filloi të bie ndjeshëm me futjen e karantinës së...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se politika e ka lënë popullin në baltë. Sipas tij, sektori i dytë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.