×
Etiketë: shumti
Ekonomi07 Shtator 2020
Vaji, sheqeri, pastat, uji dhe veshjet sportive, kanë qenë produktet më të kërkuara për konsum në Kosovë përmes shërbimeve online gjatë kohës së pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi. Pandemia ka pasur ndikim te njerëzit për...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Pas konfirmimit të më shumë se 90,000 rasteve të reja të koronavirusit për 24 orë, India ia ka zënë vendin e dytë Brazilit në listën e vendeve me më së shumti persona të infektuar në...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, numri i madh i të prekurve me koronavirus është regjistruar në Kroaci, 369, kështu që numri i rasteve aktive është 2,634. Tre vetë vdiqën, njoftoi Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile....
Lajme28 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 119 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 36 raste, komuna Gjilan 14...
Lajme26 Gusht 2020
Pacientët me COVID-19 me një grup të problemeve themelore të shëndetit kanë një rrezik në rritje të vdekjes nga virusi, sugjeron një studim i ri. Studiuesit kontrolluan tek njerëzit të diagnostikuar me sindromën metabolike, e...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se që nga fillimi i epidemisë numri i të diagnostifikuarve është 13.595, numri i të shëruave është 10.110 dhe numri i të vdekurve 564. Momentalisht në Maqedoni ka 2.921...
Lajme23 Gusht 2020
Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 169 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 12 mijë e 337 numrin total të rasteve pozitive. Nga të gjitha rastet e konfirmuara deri më sot,...
Lajme21 Gusht 2020
Prishtina edhe sot po prinë me numrin më të madh të të infektuarve. Vetëm në 24 orët e fundit në kryeqytet janë regjistruar 47 raste të prekura me këtë virus, raporton Front Online.  LEXO EDHE:...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Në 6 mujorin e parë të këtij viti Suedia ka regjistruar më së shumti vdekje në 150 vjetët e fundit. Suedia ndryshe ka vendet tjera evropiane ka ndjekur një strategji tjetër kundër pandemisë Covid-19 duke...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.