×
Etiketë: shumti
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Gjysma e parë e vitit 2020 ka qenë gjysmëviti me më së shumti vdekje në Suedi në 150 vjetët e fundit, ka njoftuar Zyra e Statistikave në këtë shtet të mërkurën. Në total, në periudhën...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Gjysma e parë e vitit 2020 ka qenë gjysmëviti me më së shumti vdekje në Suedi në 150 vjetët e fundit, ka njoftuar Zyra e Statistikave në këtë shtet të mërkurën. Në total, në periudhën...
Lajme06 Gusht 2020
Instituti i Prishtinës për Studime Politike, PIPS, ka publikuar listën e vendeve të cilat kanë dhënë ndihmat më të mëdha për Kosovën gjatë periudhës së pandemisë. Kosova u kaplua nga kriza globale prej fillimit të...
Lajme05 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK, janë testuar gjithsej 461 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 218 raste...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Në 24 orët e kaluara, 86 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në Kroaci, bazuar në 1.381 mostra të testuara, njoftoi sot Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile. Numri i rasteve aktive në vend aktualisht...
Ekonomi29 Korrik 2020
Gjatë ditës së hënë kanë ndodhur më së shumti aksidente komunikacioni në dekadën e fundit, ndërsa më së paku aksidente kanë ndodhur gjatë ditës së diel. Kjo bëhet e ditur në raportin e fundit të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.