Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord i zi në Kroaci: Më së shumti të infektuar që nga fillimi i pandemisë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Në 24 orët e fundit, numri i madh i të prekurve me koronavirus është regjistruar në Kroaci, 369, kështu që numri i rasteve aktive është 2,634.

  Tre vetë vdiqën, njoftoi Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile.

  Midis tyre, 269 pacientë janë në spital, nga të cilët 15 janë në respirator.

  Që nga 25 shkurti, kur u regjistrua rasti i parë i infeksionit në Kroaci, deri më sot, një total prej 11,094 njerëz janë infektuar, 194 kanë vdekur dhe 8,266 janë shëruar.

  Gjithsej janë testuar 179,838 njerëz, nga të cilët 4,492 në 24 orët e fundit.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Pentagoni raportoi se një kontraktor amerikan u vra dhe pesë trupa ushtarake amerikane, si dhe një kontraktor tjetër, u plagosën në një...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i platformës jashtëzakonisht të njohur “TikTok”, Shou Zi Chew, dëshmoi dje për më shumë se pesë orë përpara komisionit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në bashkëbisedimin që ka zhvilluar në Londër në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me fjalimin...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  “Jemi në mes të procesit për anëtarësimin në NATO. Turqia ka njoftuar se do ta ratifikojë kërkesën tonë para zgjedhjeve. Të njëjtën...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Çdo përpjekje e Ukrainës për të marrë gadishullin e Krimesë do të ishte një arsye për Rusinë që të përdorte “absolutisht çdo...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në zonën mes Korçës dhe Ersekës. Sipas IGJEUM lëkundja...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Franca është e përfshirë nga protestat e dhunshme, kundër reformës së pensioneve. Një ditë me parë protestat degjeneruar në përleshje në të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka alarmuar se si Trusti është duke humbur nga gjysmë milion euro në ditë...
  Lajme24 Mars 2023
  Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur gjatë bisedimeve të mbajtura në Republikën e Maqedonisë së Veriut për zbatimin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.