×
Etiketë: pandemisë
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Lajme29 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se janë duke bërë përgatitje në rast se do të ketë valë tjetër të pandemisë COVID-19 gjatë kohës së vjeshtës dhe dimrit....
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ndonëse kryeministri holandez, Mark Rutte, fillimisht kishte thënë se është skeptik për përfitimet që sjell përdorimi i maskës, atij tashmë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër pos t’i shtrëngojë masat pasi vendi i tij po...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet franceze nga e hëna i kanë futur në fuqi rregullat e reja kundër përhapjes së koronavirusit në Paris dhe në 11 qytete tjera, në të cilat vlerësohet se ka rrezik të lartë nga pademia....
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Çekisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar 2,946 raste të reja të koronavirusit. Kështu, në shtetin me 10.7 milionë banorë numri i përgjithshëm i rasteve...
Ekonomi23 Shtator 2020
Banka Botërore përmes raportit më të ri ka bërë të ditur se progresi kundër korrupsionit mund të arrihet edhe në kushtet sfiduese e të vështira edhe pse konstaton se në një kohë kur në përgjigje...
Front TV23 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë, iu përgjigj anëtarit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiut për akuzat që ai i...
Lajme23 Shtator 2020
Sot në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Kosovës do të raportojnë ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish zëvendësministri Izet Sadiku. Në orën 11:00 do...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se janë në rrugën e duhur për menaxhimin e pandemisë. Në një konferencë për media, ai ka thënë pas pandemisë sistemi i shëndetësisë ka hyrë në një plan...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shumë banorë të Zelandës së Re mund të dalin të hënën në mbrëmje dhe ta shijojnë lirinë nga të gjitha masat kufizuese të pandemisë për herë të dytë gjatë këtij viti pasi kryeministrja Jacinda Ardern...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), më 5 gusht, ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të memorandumit të bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Lajme20 Shtator 2020
Situata e pandemisë dhe masat kufizuese që ishin ndërmarrë kundër virusit, i ka shkaktuar dëme të mëdha edhe Stacionit të Autobusëve në Prishtinë.Drejtori i stacionit të autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti ka thënë se situata...
Auto19 Shtator 2020
Tre hakerë të rinj nga Kosova u arrestuan të enjten nga Policia. Atyre iu vunë prangat pas një hetim të gjatë të Sektorit për Hetime të Krimeve Kibernetike dhe FBI-së. Këta persona dyshohet se kanë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.