Lajme

Ish-ministri Vitia dhe ish-zëvendësministri Sadiku raportojnë sot në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë

Ish-ministri Vitia dhe ish-zëvendësministri Sadiku raportojnë sot në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë
08:02 | 23 Shtator 2020

Sot në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Kosovës do të raportojnë ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish zëvendësministri Izet Sadiku.

Në orën 11:00 do të raportojë Izet Sadiku, ish-zëvendësministër, ndërkaq në ora 14:00 do të raportojë ish ministri Vitia.

Ndryshe, një ditë më parë në këtë Komision kanë raportuar Valdet Hashani, ish-menaxher i Qendrës së Karantinës, si dhe Naim Musliu, babai i të ndjerit Agon Musliu.

Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?

Të tjera