×
Etiketë: kroaci
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
I tërë rajoni po përballet me rënie të temperaturave e reshje shiu. Mirëpo, në disa zona malore tashmë kanë rënë edhe fjollat e para të borës. Një ciklon i thellë nga zona e Gjirit të...
Lajme23 Shtator 2020
Përveç marrëveshjeve ekonomike, më 4 shtator në Washington është arritur edhe njohja reciproke në mes të Izraelit dhe Republikës së Kosovës. Këtë njohje në Washington, kryeministrit Hoti ia kishte kumtuar vetë kreu i Qeverisë izraelite,...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Paga mesatare mujore e paguar neto në korrik në Kroaci ishte 6722 kuna (rreth 891 euro). Kjo është 0.3 për qind më e ulët në terma realë në bazë mujore, ndërsa është 3.2 për qind...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar hetime ndaj zyrtarëve të lartë shtetëtorë dhe biznesmenëve të njohur atje....
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar hetime ndaj zyrtarëve të lartë shtetëtorë dhe biznesmenëve të njohur atje....
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, numri i madh i të prekurve me koronavirus është regjistruar në Kroaci, 369, kështu që numri i rasteve aktive është 2,634. Tre vetë vdiqën, njoftoi Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile....
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Sot në Kroaci janë regjistruar 275 raste të reja të koronavirusit, që është një rënie në krahasim me dje kur kishte 306, njoftoi Shtabi Kombëtar i këtij vendi. “Në 24 orët e kaluara janë regjistruar...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Sot në Kroaci janë regjistruar 275 raste të reja të koronavirusit, që është një rënie në krahasim me dje kur kishte 306, njoftoi Shtabi Kombëtar i këtij vendi. "Në 24 orët e kaluara janë regjistruar...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Një numër rekord i të infektuarve me coronavirus u vendos sot në Kroaci. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar edhe 255 raste të tjera pozitive. Nuk ka njerëz të vdekur, raporton portali index.hr. Në...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Në Rijekë të Kroacisë, një çift i martuar në Kosovë dhe dy persona që u kthyen nga pushimet, rezultuan të infektuar me COVID-19. Rajoni Primorje-Gorski Kotar ka raportuar katër raste të reja me coronavirus, të...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në vetëm 12 muaj, nga fundi i qershorit të vitit të kaluar deri në fund të qershorit të këtij viti, numri i të punësuarve në Kroaci shënoi rënie për më shumë se 73.000. Numri i...
Front TV14 Gusht 2020
Jo veç Gjermania, Zvicra e Austria. Për kosovarët, që zgjedhin jetesën jashtë vatanit shkaku i kushteve  më të mira, vend i lakmuar është bërë tash edhe Kroacia. Veç në vitin 2019 në këtë shtet kanë...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit, 130 persona të infektuar me koronavirus janë regjistruar në Kroaci, kështu që aktualisht 686 pacientë janë aktivë, përfshirë 35 punonjës shëndetësorë. Tetë pacientë janë në respirator, u njoftua në konferencën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.