×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord i ri në Kroaci, rritet numri i të infektuarve me COVID-19

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Një numër rekord i të infektuarve me coronavirus u vendos sot në Kroaci. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar edhe 255 raste të tjera pozitive.

  Nuk ka njerëz të vdekur, raporton portali index.hr. Në spitale janë të shtruara edhe 127 pacientë, nga të cilët 13 janë në respirator.

  Deri më tani, në shtetin kroat janë raportuar 7,329 raste me COVID-19, nga të cilët 168 kanë vdekur dhe 5.472 janë shëruar. Aktualisht janë 5,929 njerëz në izolim.

  Numri i rasteve të reja në këtë vend ka qenë në rritje ditët e fundit, aq sa që sot Gjermania e ka vendosur në listën e kuqe, ndërsa austriakët nuk u kanë rekomanduar qytetarëve të vetë të udhëtojnë drejt këtij shteti ballkanik.

  Sllovenia po shqyrton gjithashtu masat dhe këshillon qytetarët e saj që të kthehen para se të vendosen në karantinë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Liderët e Grupit të Shtatë (G7) vendeve më të industrializuara nuk e diskutuan fare propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për paqe...
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Një avion luftarak rus e shkeli shkurtimisht hapësirën ajrore të Suedisë në lindje të ishullit baltik, Gotland, të premten dhe u konfrontua...
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  MPB njofton se në territorin e Shkup gjatë ditës dhe natës së kaluar janë sanksionuar 132 drejtues mjetesh, nga të cilët 12...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.