×
 • Lajme
 • Lajme

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

  FrontOnline
  19 Shtator 2022

  M.O.W. bashkon industrinë e tekstilit nga e gjithë bota, ku prodhuesit kombëtarë e ndërkombëtarë shkëmbejnë trendet, format dhe ngjyrat e fundit të industrisë së mobiljeve dhe tekstilit.

  Qendra e ekspozitës Bad Salzuflen në Gjermani ofron një mjedis të përshtatshëm për ngjarje të drejtpërdrejta që janë sa të këndshme, aq edhe të suksesshme.

  Takimi i industrisë evropiane dhe jo vetëm, në panairin ndërkombëtar M.O.W ka filluar nga dt.18 Shtator dhe do të përfundoj më 22 Shtator. Si ekspozues në këtë panair, kompania Ventius International apo siq njihet Comodita është paraqitur në mënyrën më dinjitoze me një gamë të gjërë produktesh, me koleksionet e fundit nga kategoria e gjumit si, dyshekë, mbishtresa dysheku dhe jastëkë, të prodhurara me teknologjinë më moderne.

  Cilësia e produkteve, teknika e përdorur e zhvillimit të tyre si 100% material i reciklueshëm deri tek sistemimi i produkteve dhe rekuizitave në 180 metra katror shtand, paraqitja vizuele dhe inkuadrimi  i teknologjisë më të përparuar i japin formë dhe paraqitje atraktive punës së gjatë të stafit të Comodita Home.

  “Pjesëmarrja e Comodita Home në panairin M.O.W si lojtar permanent në tregun global ka fokus paraqitjen e gamës tonë prodhuese, zgjerimin e bashkëpunimeve në Evropë dhe më gjerë. Me pjesëmarrjen e ekspozueve nga e gjithë bota dhe me paraqitjen e produkteve inovative është forcuar edhe më shumë rëndësia e brendit tonë prodhues “thotë drejtori i Comodita Home, z. Eroll Shabi.

  Ndërkaq, përfaqësuesit e shitjes nga Comodita theksojnë se vetëm gjatë 2 ditëve të para numri i vizitorëve ka qenë tepër i madh duke shprehur interesim për bashkëpunim. Vlen të theksohet se janë zhvilluar 12 takime si më të rëndësishmet, të cilat priten që shumë shpejt të konkretizohen me kontrata.

  Më shumë se 500 ekspozues të të gjitha formateve të shitjes së mobiljeve, të palëvizshme dhe online, për të gjithë të pjesmarrësit M.O.W., jo vetëm që ofron një ngjarje panairi, por gjithashtu i ofron industrisë zgjidhje dhe impulse afër tregut.

  Për organizatorët e panairit tashmë është e parashikueshme që M.O.W. 2022 do të jetë një panair i fortë, i rëndësishëm, me tendencë që tërheq vizitorë nga të gjitha format e marketingut të mobiljeve. Ashtu si vitin e kaluar, ata presin që rreth 40 për qind e vizitorëve të vijnë nga jashtë.

   

   

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...
  Front TV18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Oda Ekonomike e Kosovës ka reaguar pas ndalimit të djeshëm të qytetarëve të Kosovës nga ana e autoritetet serbe në kufirin mes...
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.