×
Etiketë: infektuarve
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë lidershipit të partisë së saj të hënën se infeksionet ditore me koronavirus në Gjermani mund ta kapin shifrën e 19.200 nëse vazhdohet me trendin aktual, por ka shtuar...
Lajme25 Shtator 2020
Ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 në Rusi, vazhdon të rritet me shpejtësi. Derisa të hënën numri i të infektuarve ishte 6 mijë e 196, sot janë raportuar 7 mijë e 212...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Lajme24 Shtator 2020
Në shkollën fillore ‘Mustaf Venhari’ në Vushtrri janë infektuar me koronavirus 8 mësimdhënës dhe 15 nxënës. Ditë më parë, pas testimit, dy nxënës dhe 6 mësimdhënësve, dolën pozitivë me COVID-19. Por, ky numër u rrit...
Lajme19 Shtator 2020
Ditëve të fundit numri i rasteve të reja me COVID19 në Kosovë ka pësuar një rënie të madhe. Tash e sa ditë numri i të infektuarve është nën 100 raste. Por cilat komuna kanë numrin...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me ardhjen e vjeshtës numri i të infektuarve më koronavirusi ka ardhur duke u rritur. Dje OBSH njoftoi se Europa shënoi një numër më të lartë rastesh sesa në mars. Sipas Universitetit ‘John Hopkins’, numri...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Shteti i Holandës po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë sa i përket personave që janë të infektuar me Covid 19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi. Kjo ministri ka paralajmëruar se...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i rasteve të reja me koronavirus në Holandë po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, duke paralajmëruar se kapacitetet e testimit nuk janë të...
Lajme16 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i të infektuarve me koronavirus, mirëpo autoritetet akoma nuk kanë marrë asnjë vendim për lehtësimin e masave. Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuara të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jashaj ka thënë së në të gjitha shkollat në Kosovë është duke u zhvilluar procesi mësimor. Jasharaj në një intervistë për Telegrafin, ka thënë...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Austria prezantoj masa më të rrepta për shkak të epidemisë së coronavirusit. Këto masa janë më të rrepta sa i përket vendosjes së maskave, distancimit social si dhe tubimet publike, njoftoi kancelari austriak, Sebastian Kurz....
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Mbretëria e Bashkuar ka shënuar dy mijë e 988 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë i shënuar Brenda një dite që nga muaji maj. Në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.