×
Etiketë: rekord
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Rumanisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara është regjistruar numër rekord i rasteve të reja të koronavirusit – 2,158. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur shkoi në 127,572 persona. Shifra...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Banka27 Shtator 2020
Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë.Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin gusht 2020, diaspora ka dërguar rreth 7 milionë euro...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione të reja të premten, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 552 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht rasteve të reja, Sllovakia është një ndër...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Pavarësisht rivendosjes së karantinës në gjithë vendin, Izraeli po njeh rekorde infektimesh ditore. 24 orëshi i fundit shënoi afro 7 mijë infektime ditore, shifra më e larë e arritur deri më tani. Në karantinën e...
Lifestyle24 Shtator 2020
Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ka miliona mënyra për të humbur kile, madje edhe nga ato që premtojnë rezultate të shpejta, por shumica...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Skoci u regjistruan 486 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë në shtetin verior të Mbretërisë së Bashkuar që nga fillimi i pandemisë. Ministrja e...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokade të dytë kombëtare në Izrael, numri i infeksioneve të koronavirusit arriti një rekord të ri. Sipas një deklarate nga Ministria izraelite e Shëndetësisë, 6 861 infeksione të reja...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kapet dhe shoqërohet në ambientet e Policisë, autori i dyshuar i plagosjes me mjet prerës (thikë), në Sukth të Durrësit. Policia e Shqipërisë, menjëherë pas njoftimit të marë për ngjarjen e ndodhur pak më parë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një numër rekord prej dy milionë rastesh të reja me Covid-19 janë regjistruar nga 14 deri në 20 shtator (+ 5% krahasuar me javën e mëparshme), por numri i vdekjeve ra me 10%, deklaroi Organizata...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Holanda e ka shënuar javën me më së shumti raste të koronavirusit që nga fillimi i pandemisë me 13,471 raste. Kjo shifër paraqet rritje prej 60 për qind nga java e kaluar, njoftuan autoritetet shëndetësore...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Polonia njoftoi sot se kishte regjistruar një numër rekord prej 1 002 rastesh të reja me Covid-19 në një ditë, ndërkohë që Lituania dhe Sllovakia fqinje kishin regjistruar numrin më të madh ditor që prej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.