×
Etiketë: numri
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Aleatët e NATO-s, Franca dhe Turqia, kanë shkëmbyer akuza të ndërsjella të mërkurën, ndërsa tensionet ndërkombëtare janë rritur pas luftimeve më të ashpra mes Azerbajxhanit dhe forcave etnike armene që nga mesi i viteve 1990-ta,...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli ka njoftuar për rënien e rasteve aktive me...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli njofton se ka rënie të rasteve aktive me...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Belgjika, një nga vendet evropiane më i goditur nga koronavirusi, të mërkurën njoftoi se numri i të vdekurve nga pandemia kishte kaluar shifrën 10.000. Gjatë kulmit të pandemisë në muajin prill, Belgjika regjistroi më shumë...
Lajme28 Shtator 2020
Numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë po vazhdon të rritet, derisa aktualisht kanë mbetur edhe 1 mijë e 475 raste aktive. Aktualisht numri i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 ka shkuar...
Lajme28 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 183 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës. Nga këta pacientë, 106 janë të konfirmuar se janë...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas të dhënave të këtij mëngjesi nga Worldometers, bota ka kapërcyer numrin e një milion vdekjeve nga pasojat e infeksionit COVID-19. Deri më tani, 24,504,931 njerëz janë shëruar. Sipas Worldometers, numri më i madh i...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Ekonomi25 Shtator 2020
Në funksion të uljes së borxheve Administrata Tatimore e Kosovës në bashkëpunim me Fondin Monetar Ndërkombëtar vitin e kaluar ka reformuar mbledhjen e detyrueshme në një qendër të vetme në Prishtinë, me strukturë krejtësisht të...
Lajme25 Shtator 2020
Është shtuar numri i zyrtarëve policor të Kosovës, para zyrave të OVL-UÇK, pas daljes së disa zyrtarëve të EULEX-it raporton Front Online. Disa qytetarë, pjesëtarë të UÇK-së kanë ndjekur tre zyrtarët e parë policorë të...
Lajme25 Shtator 2020
Ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 në Rusi, vazhdon të rritet me shpejtësi. Derisa të hënën numri i të infektuarve ishte 6 mijë e 196, sot janë raportuar 7 mijë e 212...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së coronavirusit, në mënyrë drastike është ulur numri i kurorëzimeve gjatë vitit 2020. Sipas autoriteteve të vendit, për 70 për qind ka rënë numri i kurorëzimeve dhe se tani kurorëzimet bëhen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.