×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 1,900 raste të reja me COVID-19 në Itali, numri më i lartë që prej masave të bllokimit

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

  Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga 1,786 raste të reja të enjten.

  Sipas mediave vendase, këto rezultate dolën pasi u bënë 107,000 teste, afër numrit rekord të regjistruar të enjten.

  Veç kësaj, ministria tha se 20 të sëmurë nga COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit, nga 23 të enjten.

  Si pasojë, numri i të vdekurve në Itali nga coronavirusi tani është 35,801.

  Ndërkohë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në Itali, përfshirë të ndjerët, të rikuperuarit dhe aktualisht pozitivë, tani është 306.235.

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka kërkuar veprime të menjëhershme për trajtimin e rastit të vdekjes së katërvjeçares...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.